
- Премахни този продукт от любимите ми
- Добави този продукт в любимите ми
- Принтирай
Дексофен 25 mg x 10 табл
Home
На складДекскетопрофен, принадлежи към група лекарства наречени, нестероидни противовъзпалителни средства ( НСПВС ). Блокира действието на ензима циклооксигеназа, който подпомага производството на простагландини. Простагландините ( медиатори на възпалението )се произвеждат в резултат на нараняване, подуване, възпаление или болка. Чрез блокиране на циклооксигеназа, декскетопрофен предотвратява производството на простагландини и следователно намалява възпалението и болката.
0,00 лв
Показания:
- лека до умерена болка.
- зъбобол.
- болезнена менструация.
- ревматоидни артрити.
- главоболие и мигрена.
Противопоказания:
- хипертония.
- нарушения, свързани с образуването на кръвни клетки ( хемопоетични нарушения).
- възрастните хора.
- оток ( задържане на течности).
- алергия към някоя от съставките или към НСПВС.
- дългосрочно възпаление на кожата и някои вътрешни органи (системен лупус еритематодес ).
- малък обем на циркулиращата кръв ( хиповолемия ).
- понижена чернодробна функция.
- понижена бъбречна функция.
- астма.
- кръвоизливи.
- бременност и кърмене.
- проблеми със стомаха.
Дозировка:
При силна, остра болка се взима 1 таблетка на гладно, в останалите случаи се преима по 1 таблетка през 8 часови интервали, след хранене с голямо количесто вода. Продуктът не е подходящ за продължителен прием.
Нежалани лекарствени ефекти:
- главоболие
- подуване на краката и глезените (периферен оток)
- диария, запек, гадене, повръщане или коремна болка
- нарушено храносмилане ( диспепсия )
- язва на стомаха или червата
- сърцебиене
- замайване
- нервност
Лекарствени взаимодействия:
- намалява елиминирането на литий и метотрексат от тялото
- с кръвосъсирващи или анти- съсирващи лекарства като варфарин, може да повиши риска от кървене.
- повишава ефекта на някои антидиабетни лекарства, които биха могли да доведат до ниски нива на кръвната захар.
- намалява ефектите лекарства за лечение на хипертония, като диуретици и бета - блокери ( Небилет, Беталок, Бизогама, Дехидратин нео, Спиронолактон и др. )
Състав:
Активното вещество е: декскетопрофен трометамол (36,90 mg) съответстващо на декскетопрофен (INN) 25 mg.
Другите съставки са: царевично нишесте, микрокристална целулоза, натриев нишестен гликолат, глицеролов палмитостеарат, хипромелоза, титанов диоксид (Е 171), пропиленгликол, макрогол 6000.
В момента няма потребителски мнения.
14 други продукти в същата категория:
Aparati-za-kravno-nalyagane
На складЕлектронен автоматичен апарат с електрическа помпа за измерване на кръвно налягане в...
Drugi-uredi-za-domashna-upotreba
На складЕдинично електрическо одеяло Medisana HU 650 Насладете се на топлото легло с...
Za-razshireni-veni
На складАнатомични фини чорапогащи за разширени вени с фина плетка тип "ПЧЕЛНА ПИТА". Силна...
Aparati-za-kravno-nalyagane
На складМаншет за апарат за кръвно налягане с един маркуч. Метален пръстен и PVC камера....
home
На складВАЛИДОЛ / VALIDOL е кардиологично комбинирано лекарство,което действа успокоително...
home
На складМасло против целулит с Кипарис попива бързо,правейки кожата мека и еластична, без да я...
home
На складВенифит x 120 табл. Д-р Тошков ВЕНИФИТ е добавка към храната, изцяло на билкова основа,...
home
На складХомеопатичен лекарствен продукт, традиционно използван за профилактика и лечение на...
home
На складРезервна глава за четка RT100B комплект 2 бр.
home
На складЛифтинг крем против бръчки за зряла кожа с дива роза Farmona Herbal Care
home
На складПриложение:при възпаления и уголемяване на простатната жлеза;действа спазмолитично и...