Home

Разгледани продукти

Производители

СТОКОВ КРЕДИТ попитайте на 070080040

Бюлетин

Дексофен 25 mg x 10 табл Голяма снимка

Дексофен 25 mg x 10 табл

Home

На склад

Декскетопрофен, принадлежи към група лекарства наречени, нестероидни противовъзпалителни средства ( НСПВС ). Блокира действието на ензима циклооксигеназа, който подпомага производството на простагландини. Простагландините ( медиатори на възпалението )се произвеждат в резултат на нараняване, подуване, възпаление или болка. Чрез блокиране на циклооксигеназа, декскетопрофен предотвратява производството на простагландини и следователно намалява възпалението и болката.

Повече детайли

6,24 лв

Добави Извади

Наличност: На склад

С покупката на този продукт, можете да съберете до 6 точки за лоялност. Общо за количката Ви 6 точки това може да бъде конвертирано във ваучер за 0,06 лв.


Показания:

- лека до умерена болка.

- зъбобол.

- болезнена менструация.

- ревматоидни артрити.

- главоболие и мигрена.

Противопоказания:

- хипертония.

- нарушения, свързани с образуването на кръвни клетки ( хемопоетични нарушения).

- възрастните хора.

- оток ( задържане на течности).

- алергия към някоя от съставките или към НСПВС.

- дългосрочно възпаление на кожата и някои вътрешни органи (системен лупус еритематодес ).

- малък обем на циркулиращата кръв ( хиповолемия ).

- понижена чернодробна функция.

- понижена бъбречна функция.

- астма.

- кръвоизливи.

- бременност и кърмене.

- проблеми със стомаха.

Дозировка:

При силна, остра болка се взима 1 таблетка на гладно, в останалите случаи се преима по 1 таблетка през 8 часови интервали, след хранене с голямо количесто вода. Продуктът не е подходящ за продължителен прием.

Нежалани лекарствени ефекти:

- главоболие

- подуване на краката и глезените (периферен оток)

- диария, запек, гадене, повръщане или коремна болка

- нарушено храносмилане ( диспепсия )

- язва на стомаха или червата

- сърцебиене

- замайване

- нервност

Лекарствени взаимодействия:

- намалява елиминирането на литий и метотрексат от тялото

- с кръвосъсирващи или анти- съсирващи лекарства като варфарин, може да повиши риска от кървене.

- повишава ефекта на някои антидиабетни лекарства, които биха могли да доведат до ниски нива на кръвната захар.

- намалява ефектите лекарства за лечение на хипертония, като диуретици и бета - блокери ( Небилет, Беталок, Бизогама, Дехидратин нео, Спиронолактон и др. )

Състав:

Активното вещество е: декскетопрофен трометамол (36,90 mg) съответстващо на декскетопрофен (INN) 25 mg.

Другите съставки са: царевично нишесте, микрокристална целулоза, натриев нишестен гликолат, глицеролов палмитостеарат, хипромелоза, титанов диоксид (Е 171), пропиленгликол, макрогол 6000.

В момента няма потребителски мнения.

Напишете свое ревю

Дексофен 25 mg x 10 табл

Дексофен 25 mg x 10 табл

Декскетопрофен, принадлежи към група лекарства наречени, нестероидни противовъзпалителни средства ( НСПВС ). Блокира действието на ензима циклооксигеназа, който подпомага производството на простагландини. Простагландините ( медиатори на възпалението )се произвеждат в резултат на нараняване, подуване, възпаление или болка. Чрез блокиране на циклооксигеназа, декскетопрофен предотвратява производството на простагландини и следователно намалява възпалението и болката.

Напишете свое ревю

15 други продукти в същата категория: